Главная > Все новости > Анонсы > Загальна мобілізація: чоловіки можуть виїхати із України за однієї умови, – адвокат

Загальна мобілізація: чоловіки можуть виїхати із України за однієї умови, – адвокат

Чоловіки віком 18-60 років, які знято з військового обліку, можуть без проблем виїжджати з України. Про це повідомив адвокат Ростислав Кравець.

В Україні до 20 травня продовжено військовий стан та загальну мобілізацію. Як мінімум до цієї дати чоловікам видаватимуть повістки та призватимуть до армії. Проте громадяни, зняті з військового обліку, мають право безперешкодно залишити країну. На практиці це непросто, проте юрист прояснив ситуацію.

Глава профспілки “Український незалежний фонд юристів” повідомив, що необхідно для виїзду із України.

“У вас є довідка, є висновок ВЛК. Ви берете свій військовий квиток, висновок військово-лікарської комісії про те, що ви зняті з військового обліку у зв’язку з тим, що ви непридатні для військової служби та спокійно їдете за кордон. Навіть ті прикордонники, які не поважають Конституцію, права людини та закон України вас пропустять”, – запевнив Кравець.

Експерт додав, що при собі також потрібно мати закордонний паспорт, без якого перетнути кордон не дозволять.

За даними Держприкордонслужби, у квітні багато українців, які виїхали за кордон, почали масово повертатися додому. Потік приїжджих значно перевищував кількість охочих поїхати. Через бажаючих повернутися до України перед великодніми святами відомство збільшило кількість співробітників на прикордонних пунктах.

Наприкінці березня українські прикордонники повідомили, що кількість громадян, які хотіли незаконно залишити Україну, зменшилась. За даними представника Держприкордонслужби Андрія Демченка, прикордонники раніше затримували за добу близько 60-70 осіб. Більшість із них – це чоловіки призовного віку.

Нагадаємо, що в Україні призивають до армії студентів вишів, які навчаються на денній формі та мають відстрочку від служби. Юрист повідомив, як правильно вчинити у такій ситуації.

Источник