Главная > Все новости > Анонсы > ЗСУ отримали крилаті ракети Storm Shadow з дальністю 500 км

ЗСУ отримали крилаті ракети Storm Shadow з дальністю 500 км

Великобританія в рамках військової допомоги передала Україні далекобійні ракети Storm Shadow класу “повітря-земля”. Про це повідомив британський міністр оборони Бен Воллес.

Те, що на озброєння ЗСУ з’явилися авіаційні ракети Storm Shadow – це знакова подія. Україна вже давно просила у союзників сучасні ракети, які можуть вражати цілі на великій відстані. Проте Київ раніше отримував на це прохання відмову, оскільки західні партнери боялися “ескалації” війни.

І ось тепер нарешті це сталося. Великобританія стала першою країною, яка передала Україні далекобійні ракети. Очікується, що українські бійці будуть використовувати британські ракети під час майбутнього контрнаступу, який буде проведено з метою звільнення тимчасово окупованих територій України.

Крилаті ракети Storm Shadow стануть гарним доповненням до іншого далекобійного озброєння, яке має ЗСУ. Серед таких далекобійних систем слід назвати РСЗВ HIMARS, протикорабельну ракету Harpoon та український ракетний комплекс “Нептун”.

Ракета Storm Shadow розроблена на початку 2000-х років англійськими та французькими компаніями. У 2001 році її прийняла на озброєння армія Великобританії. У Франції ця ракета відома під назвою SCALP EG.

Довжина Storm Shadow складає 5,1 м, діаметр – 0,48 м, розмах крил – 3 м. Важить ракета 1300 кг, при цьому вага боєголовки становить 450 кг. Висота польоту – 40-50 метрів. Дальність польоту – понад 500 км.

Ракета отримала технологію зниження можливості її виявлення. Крім того, Storm Shadow може летіти відповідно до рельєфу місцевості, що теж ускладнює її виявлення. Наведення на ціль здійснюється за допомогою комбінованої системи. На останньому етапі польоту включається тепловізійне наведення.

Ракета Storm Shadow здатна вражати цілі на відстані понад 300 км. За неофіційними даними – на відстані 500 км. Але експортна версія, а саме її, мабуть, отримала Україна, здатна вражати цілі на відстані 250-300 км. Це також дуже хороша тактико-технічна характеристика. Дальність поразки цілі ви можете побачити на карті.

Чи використовувалися вже ракети Storm Shadow у бойових діях? Так, використовувалися. Наприклад, у Лівії та Сирії.

Ракети Storm Shadow вже інтегровані у українські військові літаки. Очікується, що їх застосовуватимуть у ході майбутнього контрнаступу.

Для РФ отримання Україною далекобійних ракет виявилося неприємною несподіванкою. Представник Кремля Дмитро Пєсков пообіцяв, що РФ здійснить “відповідні з військової точки зору заходи”.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Україна отримала 15 чеських мобільних зеніток.

Источник