Главная > Все новости > Анонсы > ЗСУ отримають додаткові колісні танки AMX-10 RC: що вони можуть

ЗСУ отримають додаткові колісні танки AMX-10 RC: що вони можуть

Франція у рамках нового пакету військової допомоги передасть Україні додаткові колісні танки AMX-10 RC. Про це стало відомо за підсумками офіційного візиту до Парижа українського президента Володимира Зеленського.

Скільки буде колісних танків AMX-10 RC у новому пакеті військової допомоги від Франції – не уточнюється. Відомо лише, що разом із колісними танками українським захисникам передадуть французькі бронеавтомобілі та іншу військову техніку. Але не йдеться про французькі танки Leclerc. Загалом нової французької бронетехніки вистачить, щоб оснастити кілька батальйонів ЗСУ.

Слід зазначити, що французькі колісні танки AMX-10 RC вже є на озброєнні у Збройних Силах України. Про те, що Париж їх передасть Києву, стало відомо у січні 2023 року. У березні 2023 року французьку легку бронетехніку українські захисники вже використовували у боях із російськими окупантами.

AMX-10 RC французька армія прийняла на озброєння у 1981 році. Екіпаж – 4 людини. Головне озброєння – гармата калібру 105-мм (боєкомплект складає 38 снарядів). Є також кулемет калібру 7,62 мм. Опціонально можна встановити кулемет калібру 127 мм.

Бронювання слабке. Лобова броня витримує вогонь із великокаліберного кулемета з дистанції до 400 метрів.

За допомогою гармати калібру 105-мм можна знищувати багато типів танків російських окупантів при попаданні в менш захищені місця. Наприклад, у борт.

AMX-10 RC оснащується дизельним двигуном потужністю 280 к.с. Максимальна швидкість – 85 км/год. Якщо по пересіченій місцевості, то максимальна швидкість сягає 45 км/год.

На початку 2023 року в армії Франції було 247 колісних танків AMX-10 RC. 40 із них планували передати Україні. Тепер, як бачимо, їх у ЗСУ буде ще більше. Але загалом Франція поступово знімає з озброєння AMX-10 RC і переходить на більш сучасну легку бронетехніку – EBRC Jaguar.

При правильному бойовому застосуванні AMX-10 RC, незважаючи на слабке бронювання, може бути дуже ефективним. Головне, щоб у ЗСУ було достатньо для них снарядів. Справа в тому, що раніше у ЗСУ танкові снаряди калібру 105 мм ще не застосовувалися.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що США передадуть Україні нову партію шведських одноразових гранатометів АТ-4, які вже довели свою ефективність у боротьбі з російськими окупантами.

Источник