Главная > Все новости > Анонсы > З’явилася інформація щодо продажу ПриватБанку: він знову буде приватним

З’явилася інформація щодо продажу ПриватБанку: він знову буде приватним

ПриватБанк не буде державним, його продадуть у приватні руки. Продаж ПриватБанку раніше був запланований на 2024 рік. Однак тепер термін зміни власника переноситься на невизначений час.

Про це повідомив заступник міністра фінансів України з європейської інтеграції Юрій Драганчук. За словами чиновника, продаж ПриватБанку зараз невчасний. Україна втягнута у війну, яка невідомо коли скінчиться. Тому розмови про приватизацію банку зараз не на порі. Їх треба відкласти принаймні до закінчення війни.

“Давайте виграємо війну, і тоді говоритимемо про якісь терміни приватизації банку”, – заявив Драганчук під час презентації звіту ПриватБанку про результати роботи у 2022 році.

Він каже, що зараз для держави одне з головних завдань, поряд із перемогою у війні – підтримка вітчизняного бізнесу. І в цьому уряду мають допомогти банки, особливо державні. Тому зараз у фінансовому секторі зовсім інша стратегія, ніж була до війни. Однак це зовсім не виключає паралельної роботи над привабливістю банку як потенційного об’єкта для покупки.

“Звичайно, банк повинен робити все для того, щоб покращити свій фінансовий результат, корпоративну культуру і бути готовим до продажу”, – зауважив чиновник.

При цьому голова правління ПриватБанку Герхард Беш також нагадав, що продаж банку державою планувався на 2024 рік. Але війна сплутала всі карти, проте водночас з’явився час, щоби зробити товар якомога привабливішим для покупців.

“Ми хочемо бути готовими, і лише акціонери дадуть зелене світло – натиснути кнопку”, – додав голова правління.

За даними НБУ, ПриватБанк був і залишається найбільшим українським банком. Так, на 1 лютого 2023 року розмір його активів дорівнював 731,0 млрд грн, що становило 26,8% всього українського банківського сектора.

Нагадаємо, ПриватБанк постійно працює над удосконаленням своїх платіжних систем. Зокрема, останнє оновлення інтернет-банкінгу відбулося у ніч із суботи на неділю, 14 травня.

Источник